dewalt_dstsx15z
DEWALT DSTSX15Z staples 5.6-15 galvanised 5m (5000 pcs)
12.95 tax incl.
On order: delivered from 22/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 22/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-15 Galvanised 5m
Key features according to our expert
  • Length: 15 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 5000
  • Staple crown width: 15 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951599
  • Supplier number: DEWALT DSTSX15Z
Length
15 mm
Quantiy per pack
5000
Staple crown width
15 mm
Product type
5,6 mm
Finish
15,0 mm